Відмінності електронних торгів від прямих переговорів з продажу деревини


Реалізація лісової продукції продовжується, причому темпи явно не йдуть на спад. До 2016-го року, все це проводилось в форматі прямих переговорів. В багатьох може виникнути логічне запитання – що це за спосіб та наскільки він є ефективним. Насправді, все досить просто – лісне господарство має прямий зв’язок з підприємством або ж конкретною особою, яка зацікавлена в купівлі певної партії лісоматеріалів.

Далі, вони погоджували всі ті моменти, які були для них важливими. Відповідно, ніяких звітів про обсяги сировини, вартість, якість та інші моменти не було. Таким чином, лісні господарства мали майже необмежені права.

В зв’язку з тим, що корупційна складова в цій сфері дійшла до критичних відміток, в якості тестового проекту було прийняте рішення про те, щоб спробувати реалізовувати деревину через систему ПроЗорро. Говорячи більш простою мовою, деревину просто виставляли на аукціон, де вже в кожного учасника була можливість ознайомитися з цим товаром та зробити свої висновки.

Один з сайтів, де можна знайти максимальну кількість оголошень про проведення торгів з продажу деревини – це sale.uub.com.ua. Сервіс дійсно перевірений, тому ніяких сумнівів в тому, що він є надійний, навіть не може бути. Ви можете в цьому впевнитися самостійно, якщо перейдете на сайт ПроЗорро. Продажі та ознайомитесь з повним переліком акредитованих майданчиків. Серед них же ви зможете знайти й українську універсальну біржу.

Основні відмінності формату електронних аукціонів

Почати варто з основного моменту – це корупційний фактор. Як вже згадувалось раніше, аукціон – це максимально прозора та відкрита процедура. Відповідно, проводити якісь махінації максимально важко. Можна навіть сказати, що це те завдання, яке неможливо виконати.

При цьому, електронний формат має немало й інших відмінностей. Насамперед, мова йде про такі моменти, як:

  1. Час – прямі переговори були значно швидшими, так як була передбачена всього лиш одна домовленість з лісним господарством на пряму. Зараз такий принцип вже не працює, а сама участь в аукціону може відняти у вас досить багато часу. Тут вже все залежить від того, наскільки підготовленим ви будете підходити до аукціону;
  2. Вимоги – на відміну від звичайного варіанту перемовин, тут в кожному описі до аукціону виставляються конкретні вимоги до учасників. Лісове господарство в праві вимагати виконання певних умов, але лише в тому випадку, якщо вони не направлені на порушення українського законодавства;
  3. Опис – якщо раніше, в звичайного користувача не було так багато прав, то зараз будь-який зареєстрований підприємець має можливість максимально детально ознайомитись з описом. Більш того, в деяких аукціонах можна навіть знайти відеоматеріали, які підтверджують, що інформація, вказана в описі цілком відповідає тому, як все це виглядає в реальному житті.

Якщо порівняти формат прямих переговорів та електронних торгів, то по всім існуючим параметрам саме другий варіант буде більш вигідним. Важливо зазначити, що це стосується не тільки учасників торгів, але й самої держави, яка отримує всі відповідні внески, що йдуть до державного бюджету.

Важливо зазначити, що сама система електронних торгів не стоїть на місці й постійно розвивається. Це ще один дійсно важливий пункт який також потрібно брати до уваги на обов’язковій основі.

Для отримання більш детальної інформації, ви можете перейти за посилання https://sale.uub.com.ua/news/prodam-lis-kruglyak-sosny-u-m-zhytomyr-na-aukcioni-prozorro-sale, та впевнитися в цьому всьому особисто.