Сільськогосподарські угіддя в системі Prozorro.Sale


З 1 липня фермери матимуть право не тільки вільно успадковувати сільськогосподарські угіддя, а й набувати їх на добросовісних умовах. Але для цього площа перевищує 100 гектарів. Для бізнес -структур це буде до 10 000 га, але наприкінці 2,5 років.

Звичайно, мова йде про земельні частки. Як зазначено у Законі № 2195, державні території були схвалені лише в оренду. Система онлайн-торгівлі Prozorro.Sale проводить ці процедури.

Земельні аукціони – особливості процедури на Prozorro

Значним етапом економічного процвітання України є передмова до роботи із земельних аукціонів, що складає українські сільськогосподарські угіддя понад 60% кожної території країни. Власник землі протягом двадцяти років не міг розпоряджатися своїм майном на власний розсуд. Вони не мали права не лише підписувати договори купівлі-продажу, а й обмінювати землю чи використовувати їх як заставу банку. Відсутність таких ймовірностей призвело до загострення ситуації в аграрному секторі.

Нещодавно прийнятий законодавчий акт про електронні аукціони на землю був остаточно введений в дію 01 липня 2021 р. Десятиліттями українці очікували таких змін. Це відкриє нові перспективи як для фермерів, так і для великого сільськогосподарського виробництва.

Відсутність ринку землі – зниження прогнозованих цін на сільськогосподарські землі, а також на їх оренду – призвело до похмурих явищ. У форматі Інтернету в системі Prozorro.Sale буде дозволено оформити той самий договір оренди. Але лише ділянки є у майнових активах держави. До початку липня такі тендери проводяться в Держгеокадастрі.

Земельні торги онлайн на сайтах системи Prozorro.Sale

Минуло небагато часу з моменту прийняття Закону № 2195, який визначає розміщення лотів для тендерів на землю у форматі Інтернет, тобто в системі Prozorro.Продаж. Це стосується не лише продажу приватних ділянок, а й права оренди публічних приміщень. Законопроект підтримали 272 народні депутати. Про торги землею ви можете дізнатися більше за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelni-torgy-koly-startuyut-ta-yak-prohodytymut/

Довгий час різними активами державної комунальної власності тривалий час торгували на спеціальних платформах, таких як Українська універсальна біржа. Цей метод супроводжується результатами продажів і доступністю.

Менш ніж за 5 років роботи системи Prozorro.Sale з її офіційним дозволом було здійснено 374 000 торгів на її платформах, в яких взяли участь понад 34 000 осіб. А виручка від них надходила до бюджетів різних рівнів і становила 39 млрд. грн.